Provoz školy

Provoz mateřské školy je celodenní, od 6.00 do 16.30 hodin.
Kapacita školy je 53 míst.

1. třída – „ Maláčci “

• 13 dětí ve věku 2,5 - 4 roky - paní učitelka Eva Kubantová,  Dana Dvořáková  a asistentka pedagoga  Hana Pohanková

2. třída – „ Prostředňáci “

• 20 dětí ve věku 4 - 6 let - paní učitelky Monika Kunzová a Petra Jelínková

3. třída – „ Velikáni “

• 20 dětí ve věku 5 - 7 let - paní učitelky Martina Dvořáková a Klára Kunzová

Věkové složení dětí ve třídách je možné měnit podle počtu zapsaných dětí apod.

Paní učitelky:

• Danuše Dvořáková
  • Martina Dvořáková
  • Eva Kubantová
  • Monika Kunzová
  • Petra Jelínková
  • Klára Kunzová
  • Asistentka pedagoga: Hana Pohanková

Paní uklizečky:

• Jitka Souchová
  • Marie Palečková

Paní kuchařky:

• Renata Vaňková
  • Marie Palečková
  • Soňa Vaňková – vedoucí školní jídelny

NÁŠ DEN V MATEŘSKÉ ŠKOLE

•   Ráno se scházíme ve „ velké“ třídě, kde na nás čeká paní učitelka. Máme připravené hračky, se kterými si rády hrajeme a děláme ještě spoustu jiných zajímavých věcí. Všichni se známe a rádi si společně pohrajeme. Hrajeme si a někdy ani nezpozorujeme, že už přišla další paní učitelka. Dohrajeme své hry a už se začneme těšit do "prostředního“. Ještě vezmeme s sebou některé brášky a sestřičky z „malé“ třídy, aby jim nebylo smutno. Když přijde další paní učitelka, malé děti odchází do svého malého pokojíčku – „malé třídy“. Protože jsou ještě malé, je jim tam moc hezky.
•   Všichni si hrajeme, kreslíme, stříháme, nalepujeme, stavíme ze stavebnic ve svých třídách a tak není divu, že si někdy potřebujeme protáhnout tělo. Zacvičíme si a už se těšíme na dobrou svačinku, kterou nám připravily paní kuchařky. Protože nám chutná, všechno sníme a ještě si můžeme přidat. Po jídle si zase hrajeme a děláme spoustu zajímavých věcí.
•  A hurá ven! Nejradši máme zahradu. Nejezdí tam auta a máme tam pořád co objevovat. A zase se všichni vidíme. Po brášcích a sestřičkách se nám už trošku stýskalo. Někdy si taky musíme vyjít do města, to když je na zahradě moc bláta a nebo jdeme třeba do kina nebo do divadla na pohádku. Jdeme pěkně ve dvojicích, učíme se správně přecházet a taky pozorujeme, co je ve městě nového. Vždycky si najdeme místečko na proběhnutí.
•  Pěkně nám vyhládlo! Ještě, že naše paní kuchařky tak dobře vaří. Z oběda nenecháme ani trošku. Pro někoho už je tu maminka a jde domů po obědě.
•  My ostatní už jsme trochu unavení. Poleženíčko na lehátku taky není k zahození!  Oblékneme si pyžamo a už posloucháme pohádku. Někteří z nás brzy usnou, ale někomu se spát nechce. To si pak potichoučku může třeba kreslit nebo skládat puzzle u stolečku, aby nevzbudil své kamarády.
•  Pěkně jsme si odpočinuli a než si zase budeme hrát, trošku se posilníme. Je tu zase dobrá svačinka!
•  Odpoledne už všichni čekáme na maminky a na tatínky. Protože tu máme pořád hodně kamarádů, hrajeme si zase všichni společně. Když pro nás pak rodiče přijdou, někdy si s námi musí chvilku pohrát, protože teď se nám zrovna domů nechce.
• Tak ahoj a zítra ráno se zase uvidíme!

MŠ Čtyřka

Svátek má Marek

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Po teplém Marku se často ochlazuje.