Adresa odloučeného pracoviště:

tel.číslo: 474 654 321 / Úterý celý den, pátek od 12 hod /
e-mail: stravovnamasinka@msjirkov.cz
                                                       čtyřlístek
Provoz mateřské školy byl zahájen 1. 6. 1979.
Tato mateřská škola byla  původně podnikovým zařízením-stavitelem i provozovatelem byl k.p. DVIL.
V roce 1992  předal k.p. DVIL  mateřskou školu Městskému úřadu v Jirkově.
Od roku 1993 jsou v provozu pouze 4 třídy, a tím začalo docházet k postupným změnám  prostor MŠ. Vybudovala se tělocvična a byly zřízeny dvěstálé ložnice s pracovnou pro nespavé děti.
Od 1.1.2003 je mateřská škola součástí(organizační jednotkou) právního subjektu s názvem Mateřská škola Jirkov, Smetanovy sady 1558, který sdružuje všechny mateřské školy v Jirkově, mateřskou školu na Červeném Hrádku, Otvicích a od září 2016 i ve Vrskmani.
Jedná se o patrovou mateřskou školu v sídlištní zástavbě s poměrně velkou školní zahradou vybavenou dřevěnými herními prvky. MŠ je umístěna v těsné blízkosti zastávky MHD a prostorného parkoviště.

Průběžně byly vybaveny všechny třídy novým nábytkem  a na školní zahradu byly umístěny dřevěné herní prvky. V roce 2014 byla budova mateřské školy celkově revitalizovaná, byla vyměněná okna, vstupní dveře, opravena střecha a budova dostala slušivou barevnou fasádu. Byla zmodernizována sociální zařízení pro děti ve všech čtyřech třídách.

V současné době v mateřské škole pracuje 7 plně kvalifikovaných učitelek, 2 kuchařky a o pořádek ve třídě se starají 2 uklizečky.
Spolupracujeme s 2. ZŠ Studentská ulice, městskou knihovnou v Jirkově, DDM Paraplíčko, PPP Chomutov a ostatními MŠ v Jirkově.
S rodiči je navázána spolupráce zejména při pravidelných tvořivých posezeních, která pořádají učitelky v jednotlivých třídách cca 4x ročně. Zde si rodiče společně s dětmi mohou vytvořit drobný výrobek a mají možnost lépe poznat prostředí, v němž jejich dětí tráví značnou část dne.
Děti s paní učitelkami jim vždy připraví krátký program s ukázkou toho, co se v uplynulém období naučily.

čtyřlístek