Adresa odloučeného pracoviště:

Mateřská škola „Čtyřlístek“
Studentská 1318
43111 Jirkov

Zástupce ředitelky odloučeného pracoviště:

Bc. Žaneta Klůcová Dis.
tel.číslo: 474 654 321
e-mail MŠ: ctyrlistek@msjirkov.cz

Vedoucí školní jídelny:

Soňa Vaňková
tel.číslo: 474 654 321 / Úterý celý den, pátek do 12 hod /
e-mail: stravovnaklubicko@msjirkov.cz

Historie a spolupráce MŠ:

Provoz mateřské školy byl zahájen 1. 6. 1979.
Tato mateřská škola byla  původně podnikovým zařízením-stavitelem i provozovatelem byl k.p. DVIL.
V roce 1992  předal k.p. DVIL  mateřskou školu Městskému úřadu v Jirkově.
Od roku 1993 jsou v provozu pouze 4 třídy, a tím začalo docházet k postupným změnám  prostor MŠ. Vybudovala se tělocvična a byly zřízeny dvě stálé ložnice s pracovnou pro nespavé děti.
Od 1.1.2003 je mateřská škola součástí (organizační jednotkou) právního subjektu s názvem Mateřská škola Jirkov, Smetanovy sady 1558, který sdružuje všechny mateřské školy v Jirkově, mateřskou školu na Červeném Hrádku, Otvicích a od září 2016 i ve Vrskmani.
Jedná se o patrovou mateřskou školu v sídlištní zástavbě s poměrně velkou školní zahradou . MŠ je umístěna v těsné blízkosti zastávky MHD a prostorného parkoviště.

Průběžně byly vybaveny všechny třídy novým nábytkem .  V roce 2014 byla budova mateřské školy celkově revitalizovaná, byla vyměněná okna, vstupní dveře, opravena střecha a budova dostala slušivou barevnou fasádu. Byla zmodernizována sociální zařízení pro děti ve všech čtyřech třídách.
V současné době v mateřské škole pracuje 8 plně kvalifikovaných učitelek, 1 asistent pedagoga, 2 kuchařky a o pořádek ve třídě se starají 2 uklízečky.
Spolupracujeme s 2. ZŠ Studentská ulice, ZUŠ, městskou knihovnou v Jirkově, PPP Chomutov, DDM Paraplíčko, studio jógy Ganesha a s ostatními MŠ v Jirkově.
S rodiči je navázána spolupráce zejména při pravidelných odpoledních setkáních, která pořádají učitelky v jednotlivých třídách. Tato setkání si připravují paní učitelky na různá témata, která vycházejí z třídního vzdělávacího plánu každé třídy. Například: tvořivá odpoledne, hudebně pohybová odpoledne, vystoupení pro rodiče a sportovní aktivity.

MŠ Čtyřlístek

Svátek má Rostislav

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.