Identifikační údaje

Adresa školy:             Mateřská škola Jirkov, Smetanovy sady 1558

Odloučené pracoviště: Mateřská škola Červený Hrádek, Školní 11

431 11 Jirkov

................................................................................................................................................................................................................................................................

Informace o MŠ Červený Hrádek

vedoucí školy

Mgr. Ivona Pavlovová

tel.: 474 68 47 14

email: hradek@msjirkov.cz

www stránky:  www.msjirkov.cz

správce webových stránek:

Mgr. Ivona Pavlovová

Naše mateřská škola zahájila provoz v říjnu roku 1976. Z původní dvoutřídní základní školy vzniklo jednotřídní předškolní zařízení vesnického typu. Kapacita mateřské školy se postupně snižovala až na současných 20 dětí.

Budova školy je podstatně starší, ale její stáří a původ se nepodařilo dohledat. Zejména interiéry školy byly nově zrekonsrtuovány. Zcela byla vyměněna elektroinstalace, vysoké stropy snížily nové podhledy s osvětlením. Pochlubit se můžeme sociálním zařízením i novou moderní kuchyní. V celém objektu byl vyměněn starý, nevyhovující nábytek. Vybavení je nové a krásně barevné.

Nejvíce si ceníme umístění naší školy v krásném prostředí. Stojí na návsi obce Červený Hrádek, obklopena zelení. Nedaleko se nachází malebný zámek s parkem a zámeckou oborou. K poznávání láká také rybník, místní sady i zahrádkářské kolonie. Využívána je malá zahrada přiléhající k objektu školy.

Výsledek obrázku pro google obrázky zámek Červený hrádek