rozšířené vyhledávání ...

Dnes je středa, 17. 1. 2018, 6:26:26

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

motivační název "Poznáváme svět"

Motto: „Svět se mění a my s ním"

Základní filozofií mateřské školy je vychovávat zdravě sebevědomé děti, které mají potřebu rozvíjet samy sebe, své zájmy a potřeby ve spojitosti s přírodou. Na děti pohlížíme s ohledem na jejich individuální stupeň vývoje, nezávisle na pohlaví, na jeho sociálním původu, a tak jej také respektujeme. Na tomto základě rozvíjíme vědomé i podvědomé dovednosti a schopnosti každého dítěte.

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní i nadstandardní péči o všechny děti naší mateřské školy (životospráva, strava, pitný režim, denní rytmus a řád, pobyt venku, zdravé prostředí, pohybové vyžití, respektování individuální potřeby odpočinku a spánku, intimitu prostředí, respektování i dalších potřeb, možností a specifických zvláštností dětí).

Školní vzdělávací program vychází z požadavků Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, vznikl ve spolupráci všech učitelek mateřské školy a dělí se na integrované bloky. V každém bloku jsou rozpracovány vzdělávací cíle, vzdělávací nabídka a očekávané výstupy podle vzdělávacích oblastí.

Ze Školního vzdělávacího programu vychází učitelky při zpracovávání svých třídních programů, které přizpůsobují podmínkám třídy.

Integrované bloky:

Nasedáme