17. 4. 2024 od 9:00 - 11:00 hod proběhne ve všech školkách "Den otevřených dveří"

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání

motivační název "Poznáváme svět"

Motto: „Svět se mění a my s ním"

Základní filozofií mateřské školy je vychovávat zdravě sebevědomé děti, které mají potřebu rozvíjet samy sebe, své zájmy a potřeby ve spojitosti s přírodou. Na děti pohlížíme s ohledem na jejich individuální stupeň vývoje, nezávisle na pohlaví, na jeho sociálním původu, a tak jej také respektujeme. Na tomto základě rozvíjíme vědomé i podvědomé dovednosti a schopnosti každého dítěte.

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní i nadstandardní péči o všechny děti naší mateřské školy (životospráva, strava, pitný režim, denní rytmus a řád, pobyt venku, zdravé prostředí, pohybové vyžití, respektování individuální potřeby odpočinku a spánku, intimitu prostředí, respektování i dalších potřeb, možností a specifických zvláštností dětí).

Školní vzdělávací program vychází z požadavků Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, vznikl ve spolupráci všech učitelek mateřské školy a dělí se na integrované bloky. V každém bloku jsou rozpracovány vzdělávací cíle, vzdělávací nabídka a očekávané výstupy podle vzdělávacích oblastí.

Ze Školního vzdělávacího programu vychází učitelky při zpracovávání svých třídních programů, které přizpůsobují podmínkám třídy.

Integrované bloky:

Vítejte v Klubíčku

Zimní zastavení

Znovu do přírody, jaro volá

Vesele na cestách

I letos  jsme se zapojili do projektu "SE SOKOLEM DO ŽIVOTA" - tento program vznikl pod záštitou  České obce sokolské, klade důraz na sportovní všestrannost dětí. Aktivity kopírují RVP a zaměřují se na rozvoj pohybové gramotnosti, jemné motoriky, netradičních aktivit a oblastí poznání. Součástí programu jsou sestavené pracovní materiály .

Pro letošní školní rok jsme připravili  pro děti a rodiče celoroční  hru " O ZATOULANÉM KLUBÍČKU", která je zaměřena na finanční gramotnost dětí . Pravidla hry najdete na nástěnce     ve vestibulu MŠ.

MŠ Klubíčko

Svátek má Irena

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Mokrý duben pěkný ječmen dává.