JARO SE PROBOUZÍ

Jaro je tady

Ještě nedávno se bělal pod mezi záhonek sněhu. Dnes už se tam zelená travička. Sluníčko víc hřeje. Děti spěchají do školy. „,Já už jsem slyšel špačka, ´´hlásí Martin. A Davídek vypráví: „ U nás na dvoře se včera prali vrabci. O peříčko se bili. Stavějí si hnízdo. ´´Věruška poslouchá a dívá se kolem sebe. A tu najednou vidí v zelené trávě bílou hvězdičku. To se v trávě bělá chudobka. A tam je druhá a třetí. Už kvetou! To je jich! Věruška chodí od jedné chudobky ke druhé. Něžně je hladí po bílých hlavičkách. Každé povídá:  „Už ses vyspala? Tak tě pěkně vítám!´´ Ptáci zpívají. V trávníku kvetou chudobky. Jaro je tady.

Popište společně obrázek k jaru.

Písnička s pohybem: ,,Hřej sluníčko, hřej´´ (odkaz níže)

Hřej sluníčko hřej, hory doly krej,

povyskoč si výše, na té naší střeše,

kolo udělej, kolo udělej.

Hřej sluníčko hřej - YouTube

Pohybová hra ,,Čáp ztratil čepičku´´
- Opakovaní barev
- S dítětem spolu říkejte říkanku ,,Čáp ztratil čepičku, měla barvu, barvičku-např.zelenou…. přines mamince hračku      stejné barvy.

Pohádka ,,Jak píšťalka pomohla´´ (odkaz níže)
- Podívejte se společně na pohádku
- Zkuste pohádku převyprávět

Chaloupka na vršku: Jak píšťalka pomohla - ČT edu - Česká televize (ceskatelevize.cz)

Tanec k písni ,,Na jaře, čáp jede v kočáře´´ (odkaz níže)
- Zazpívejte si a zatancujte si na píseň

Inspirace na výtvarné tvoření s rodiči (odkaz níže)

(61) Pinterest

Budeme se těšit na váš obrázek, který přinesete do školky.

Pexeso
- Vytiskněte si pexeso, rozstříhejte a hrajte