rozšířené vyhledávání ...

Dnes je sobota, 21. 10. 2017, 12:28:51

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

Na vzniku Školního  vzdělávacího  programu  se podílí celý pracovní tým a jsou v něm využity i připomínky a návrhy rodičů.
Dali jsme mu název „PUTOVÁNÍ ZA POZNÁNÍM NAŠÍ MAŠINKOU.“
Mottem se stal citát  Roberta Fulghuma : „ Všechno, co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole.“

Náš ŠVP je zaměřen na plnění hlavních cílů z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.
Chceme dětem vytvářet co nejlepší podmínky pro přirozený osobnostní rozvoj, spokojený a radostný život
a položit základy pro úspěšné celoživotní vzdělávání.
Při naplňování cílů využijeme dětské zvídavosti, fantazie a zájmů.
Zaměříme se na rozvoj řeči a podporu individuality dítěte.

Nabízíme dětem i jejich rodičům dostatek kulturních aktivit k podpoře estetického vnímání, citových prožitků a aktivity k podpoře zdraví a zdatnosti.
Výchova a vzdělávání se objevuje ve všech činnostech a situacích,které se v průběhu dne vyskytnou, a to v aktivitách řízených i spontánních.
Konkrétní vzdělávání naplňují učitelé formou záměrného i spontánního učení,aktivní účastí dítěte založenou na smyslovém vnímání, prožitkovém učení.
S dětmi pracujeme ve skupinách i  individuálním způsobem.
Všechny činnosti obsahují prvky hry a tvořivosti.
Další formou naplňující záměry vzdělávání jsou celoškolní projekty s určitým zaměřením školního roku.

Našim cílem je vytvářet dětem optimální podmínky za účasti všech zaměstnanců školy a v úzkém kontaktu s rodinou, chceme umožnit dětem vytvářet si reálný obraz světa na základě prožitkového učení a co nejlépe je připravit na život, který je teprve čeká.

Při volbě školních bloků vycházíme z přirozeného cyklu ročních období

VYJÍŽDÍME NAŠÍ MAŠINKOU

ZASTÁVKA  BARVÍNKOV