rozšířené vyhledávání ...

Dnes je sobota, 21. 10. 2017, 12:33:24

Školní vzdělávací program

Email Tisk PDF

Vychází z analýz podmínek MŠ, je zpracován týmem pracovníků školy tak, aby byl přehledný, jednotný a vyhovoval všem učitelkám. Při plnění cílů v tomto vzdělávacím programu se snažíme připravovat pestrý program nejrozmanitějších aktivit  zpracovaných pro děti tak, aby tyto rámcové cíle vzdělávání sledovaly. Obsahově náš ŠVP tvoří celek, jež navazuje na předchozí zážitky, zkušenosti, schopnosti a možnosti dětí. Respektujeme dětství, potřeby jednotlivých dětí, jejich možnosti i limity. Ve vzdělávání předškolních dětí se snažíme postupovat rozumně, nabízet jim odpovídající program, který je v rozvoji a učení posune, ale také jim nechá prostor k tomu, aby se mohly volně rozhlížet kolem sebe, prožívat svůj přirozený dětský svět, zkoušet, experimentovat, aktivně poznávat. Pro efektivní učení dítěte předškolního věku je nejdůležitější, aby bylo v pohodě, aby učitelem byl ten, kdo je dítěti blízký, rozumí mu a k němuž má dítě důvěru, a tedy pozitivní citový vztah. Preferujeme spolupráci rodiny a školy. Dostatek informací, otevřené dveře, společné akce, vzájemná komunikace a vtahování rodičů do předškolního vzdělávání, to je naše společná cesta v pedagogickém procesu.

Název  ŠVP : POHÁDKOVÝ ROK

Integrované bloky:

Vítej v „Pohádce“

Pohádkový podzim.

Pohádková zima.

Pohádkové jaro.

Pohádkové léto.

Záměr: Uspokojovat individuální potřeby a zájmy dětí , vychovávat samostatné,
sebevědomé  a tvořivé děti v prostředí přátelství a důvěry.