„Náš Pošťáček chodí světem, radost, úsměv a zkušenosti rozdává dětem.„

Mateřská škola „Pošťáček“ se nachází v malebné obci Vrskmaň, nedaleko města Jirkova a je součástí příspěvkové organizace Mš-Jirkov. Její název vznikl z dřívějšího účelu budovy, kdy ve vesnici ještě plnila svou funkci pošta - dnes je zde pouze výdejní místo. Vhodný objekt pro zřízení nové mateřské školy se začal rekonstruovat a procházet rozsáhlými opravami v červnu 2016. Kolaudace proběhla 30. srpna téhož roku a již 5. září 2016 jsme mohli přivítat naše předškoláčky v nově otevřené Mš. Mateřská škola „ Pošťáček“ s kapacitou 20 dětí je 2- patrová budova s přilehlou zahradou, zasazena do klidného prostředí obce. V přízemí najdeme jídelnu a hernu, kuchyň, kde se dětem připravuje něco dobrého a zdravého na zub, sociální zázemí pro děti i dospělé a šatnu zaměstnanců. V prvním patře se děti převlékají v šatně, kde mají své místo i značku, pro sebe větší sociální zařízení, hernu, ve které si hrají a kde také odpočívají. Ve druhém patře budovy je byt pro školníka a údržbáře, který se stará o drobné opravy školy, zahrady a o topení. Mateřská škola je vybavena novým nábytkem, pomůckami a hračkami, které odpovídají všem požadovaným normám. Budova školy je částečně podsklepena. Je zde místnost, kde je umístěn kotel na tuhá paliva a sklad s pracovním náčiním. Zahradu rádi využíváme, obohatila se o nové pískoviště a zahradní prvky. Vzhledem k umístění Mš mají děti dostatečný prostor k vycházkám po okolní zeleni a parku, který poskytuje mnoho příležitostí k rozvíjení kladného vztahu k přírodě, aktivnímu pohybu, ke sběru bylin, přírodního materiálu a k prohlubování poznatků o kultuře, historických tradicích a zvycích.

Děti

"Kluci a holky, spěchejte do naší školky!!"

MŠ Pošťáček

Svátek má Josef

Jak prší v březnu, tak také v červnu.

Na svatého Josefa vyskočí beránek na vršek a poděkuje hospodáři.