rozšířené vyhledávání ...

Dnes je sobota, 21. 10. 2017, 12:30:28

„ Náš pošťáček chodí světem, radost, úsměv a zkušenosti rozdává dětem. „

Nově zřízená mateřská škola „ Pošťáček“ se nachází v malebné obci Vrskmaň, nedaleko města Jirkova a je součástí příspěvkové organizace Mš-Jirkov. Její název vznikl z dřívějšího účelu budovy, kdy ve vesnici ještě plnila svou funkci pošta - dnes je zde pouze výdejní místo. Vhodný objekt pro zřízení nové mateřské školy se začal rekonstruovat a procházet rozsáhlými opravami v červnu 2016. Kolaudace proběhla 30. srpna téhož roku a již 5. září 2016 jsme mohli přivítat naše předškoláčky v nově otevřené Mš. Mateřská škola „ Pošťáček“ s kapacitou 20 dětí je 2- patrová budova s přilehlou zahradou, zasazena do klidného prostředí obce. V přízemí najdeme jídelnu a hernu, kuchyň, kde se dětem připravuje něco dobrého a zdravého na zub, sociální zázemí pro děti i dospělé a šatnu zaměstnanců. V prvním patře se děti převlékají v šatně, kde mají své místo i značku, pro sebe větší sociální zařízení, hernu, ve které si hrají a kde také odpočívají. Ve druhém patře budovy je byt pro školníka a údržbáře, který se stará o drobné opravy školy, zahrady a o topení. Mateřská škola je vybavena novým nábytkem, pomůckami a hračkami, které odpovídají všem požadovaným normám. Budova školy je částečně podsklepena. Je zde místnost, kde je umístěn kotel na tuhá paliva a sklad s pracovním náčiním. Zahrada není ještě zcela funkční, další dovybavení se plánuje na jaro 2017, kdy by mělo přibýt pískoviště a drobné zahradní prvky. Vzhledem k umístění Mš. mají děti dostatečný prostor k vycházkám po okolní zeleni a parku, který poskytuje mnoho příležitostí k rozvíjení kladného vztahu k přírodě, aktivnímu pohybu, ke sběru bylin, přírodního materiálu a k prohlubování poznatků o kultuře, historických tradicích a zvycích.

Děti"Kluci a holky, spěchejte do naší školky!!"