děti

Mateřská škola nabízí možnost registrace do aplikace "Mobilní rozhlas"

Informace a registrace je možná v jednotlivých mateřských školách organizace.

Mateřská škola Jirkov, příspěvková organizace

1. 1. 2003 vznikla sloučením mateřských škol organizace Mateřská škola Jirkov, příspěvková organizace.

Od 1. 9. 2016 bylo otevřeno další pracoviště organizace - Mateřská škola "Pošťáček" v obci Vrskmaň. V současné době organizace sdružuje 10 mateřských škol, které řídí zástupkyně ředitelky, které mají přenesené pravomoci.

Vzdělávání v mateřských školách probíhá podle rámcového programu pro předškolní vzdělávání. Každá škola má vypracovaný vlastní Školní vzdělávací program, který vychází z podmínek a prostředí  školy.

1  Nabízíme osobní a citlivý přístup k dětem i rodičům.

1  Zaměřujeme se na zdravý a všestranný rozvoj dítěte, na rozvíjení jeho tělesných  i  duševních schopností a  dovedností, snažíme se vytvářet podmínky pro duševní pohodu dítěte.

1  Množství podnětných aktivit je zakomponováno přímo do programu jednotlivých tříd a
     děti si nenásilnou formou osvojují základy hodnot, na nichž je naše společnost založena. Jsou vedeny k
     samostatnosti a potřebě se něco nového dovědět, rozvíjet si své rozumové a řečové schopnosti.

1   Chceme vychovávat děti, které na období strávené v mateřské škole budou mít jen nejlepší vzpomínky a zároveň je chceme dobře připravit na vstup do základní školy a hlavně na vstup do běžného života