Hledáme asistenta/asistentku pedagoga na zástup za nemocnou kolegyni - na plný úvazek do 31.7.

Adresa odloučeného pracoviště:

Mateřská škola „Čtyřlístek“
Studentská 1318
43111 Jirkov

Zástupce ředitelky odloučeného pracoviště:

Bc. Žaneta Klůcová Dis.
tel.číslo: 474 654 321
e-mail MŠ: ctyrlistek@msjirkov.cz

Vedoucí školní jídelny:

Soňa Vaňková
tel.číslo: 474 654 321 / Úterý celý den, pátek do 12 hod /
e-mail: stravovnaklubicko@msjirkov.cz

O MŠ Čtyřlístek:

Provoz mateřské školy byl zahájen 1. 6. 1979. Tato mateřská škola byla původně podnikovým předškolním zařízením (mateřská škola a jesle) - stavitelem i provozovatelem byl k.p. DVIL. Od 1.1.2003 je mateřská škola součástí (organizační jednotkou) právního subjektu s názvem Mateřská škola Jirkov, Smetanovy Sady 1558, který sdružuje všechny mateřské školy v Jirkově, mateřskou školu na Červeném Hrádku, v Otvicích a od roku 2016 i ve Vrskmani.  Mateřská škola má kapacitu 100 dětí. Složení dětí ve třídách se řídí podle počtu a věku přihlášených dětí. Máme třídy heterogenní i homogenní. Mateřská škola je členěna do 3 částí. Hlavní část je tvořena 4 třídami (2 v přízemí, 2 v patře). Každá třída má své osobní pojmenování – Berušky, Kytičky, Čtyřlístek a Zvoneček. Každá třída má svoji šatnu, kde jsou umístěny botníky pro děti a nástěnky s legislativními dokumenty a dalšími informacemi pro rodiče, týkající se chodu zařízení a akcích třídy. Součástí šaten je prostor šaten personálu a hygienické zázemí.

V průběhu školního roku 2023-2024 jsme se rozhodli přetvořit koncepci školy na Začít spolu, a tak se spolu s koncepcí změnily i třídy mateřské školy.

Prostory i vybavení tříd: Každá třída má prostor rozdělený do 11 center aktivit CA – Ateliér, Knihy a písmena, Domácnost, Pokusy a objevy, Voda a písek, Dílna, Kostky, Manipulační a stolní hry, Divadlo, Hudba, Pohyb. V každé třídě je v CA Domácnost prostor na stolování, „koutečky“ pro relaxaci – molitanové podložky a kostky, polštářky, deky apod. Dále je zde prostor pro setkávání, šatnu pro děti i dospělé, kabinet s metodickými pomůckami.

Personální zajištění: V současné době v mateřské škole pracuje 8 plně kvalifikovaných učitelek, 1 asistent pedagoga, 1 pedagogický asistent,  2 kuchařky a o pořádek ve třídě se starají 2 uklízečky.

Spolupráce :  Spolupracujeme s 2. ZŠ Studentská ulice, ZUŠ, městskou knihovnou v Jirkově, PPP Chomutov, DDM Paraplíčko, studiem jógy Ganesha, Aqaparkem Chomutov, IZS Chomutov a s ostatními MŠ v Jirkově.
S rodiči je navázána spolupráce nejen v rámci programu Začít spolu, ale i při pravidelných odpoledních setkáních, která pořádají učitelky v jednotlivých třídách. Tato setkání si připravují paní učitelky na různá témata, která vycházejí z třídního vzdělávacího plánu každé třídy. Například: tvořivá odpoledne, hudebně pohybová odpoledne, vystoupení pro rodiče a sportovní aktivity.

MŠ Čtyřlístek

Svátek má Zikmund

Bujný květ - plný úl.

Bouřky v květnu znamenají dobrý rok.