Vítejte na stránkách MŠ Kaštánek

Kaštánek

Je nám potěšením Vám oznámit, že se náš projekt umístil mezi finalisty 7. kola programu

„Vy rozhodujete, my pomáháme“

o nadační příspěvek ve výši 30 000 Kč. Cílem projektu naší mateřské školy, je zlepšit opět o malý krůček vybavení školní zahrady, kterou mohou od jara do podzimu využívat rodiny s dětmi, ale i senioři.

Celkem bylo do 7. kola zasláno 608 projektových žádostí, jejichž kvalitu a přínos hodnotil odborný garant programu NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti). Náš projekt hodnotitelé zařadili mezi 3 nejlepší projekty v našem mikroregionu a postupuje do hlasovací fáze.

Od 20. ledna do 16. února budete mít možnost hlasovat pro náš projekt

BUDEME SI VŠICHNI HRÁT,RADOVAT SE, VZPOMÍNAT

v prodejně TESCO v Jirkově. Při každém nákupu obdržíte žeton, který následně můžete využít pro hlasování ve speciálních hlasovacích zařízeních u pokladní zóny.

Více informací bude postupně zveřejněno na webových stránkách programu: https://itesco.cz/pomahame/project/22111/

vločka    Na našich webových stránkách najdete spoustu užitečných informací. Nejaktuálnější informace o dění v naší MŠ, fotogalerii všech našich tříd, školní vzdělávací program, aktuální jídelníček a spousty dalších zajímavých informací. Věříme, že zde najdete vše potřebné. V případě doplnění informací se na nás neváhejte obrátit s dotazy.

MŠ Kaštánek

Statutární zástupce: Jaroslava Chrtková

Email: kastanek@msjirkov.cz

Telefon: 474 659 158

vločka

Český název měsíce Ledna pochází jak jinak, než od slova led, který by měl být v tomto období charakteristickým znakem počasí. V Evropě používaný název Januar má svůj původ u Římanů a je odvozen od jména boha všeho dění a počátku dne Januse. Od lednového počasí bylo vždy očekáváno, aby bylo se souvislou sněhovou pokrývkou a nejhorším co se mohlo stát, bylo teplé počasí bez sněhové pokrývky, nebo holomrazy. Ke konci ledna jsme vzdáleni měsíc od zimního slunovratu a můžeme pozorovat, jak se nám zřetelně prodlužuje délka denního světla, na úkor noci. Z lednových svátků jsou nejvýznamější Nový rok mající původ opět u Římanů a také křesťanský svátek Tří králů.

26.01.2020

Setkání s učitelkami ze ZŠ v Jirkově.

Dne 11.2.2020 od 16,00h na pavilonu C ve třídě Myšek, proběhne setkání na téma: "Jak připravit dítě k zápisu do Základní školy". Setkání je pro všechny co mají zájem.

26.01.2020

Setkání s Mgr. Kateřinou Kaneovou, vedoucí PPP Chomutov

Dne 29.1.2020 od 15,30h. na pavilonu C ve třídě Myšek proběhne setkání na téma:"Vstup do první třídy, příprava dítěte, odklad či předčasné vřazení dítěte do povinné školní docházky, přípravné třídy a jiné. Není jen pro rodiče předškoláků, ale i pro ostatní, kteří mají zájem.

Bublinkový den

Dne 15.5.2020 proběhne v dopoledních hodinách bublinková show ve třídě a kouzelnické představení na zahradě. Vybíráme 140,-Kč. Další informace na jednotlivých třídách. :-)

Divadlo Letadlo

Dne 27.4. přijede do naší MŠ s představením "JARO". Vybíráme 45,-Kč. Další informace na jednotlivých třídách.

Divadlo Letadlo

Dne 11.2. přijede do naší MŠ s představením "ZIMA". Vybíráme 45,-Kč. Další informace na jednotlivých třídách.

Divadlo ŘIMBABA

V pondělí 20. ledna přijede do naší MŠ divadlo s divadelním představením "Zahrada skřítků". Vybíráme 50,-Kč, týká se to tříd Myšky, Sluníčka, Žabičky a Rybičky.

08.01.2020

BUDEME SI VŠICHNI HRÁT, RADOVAT SE, VZPOMÍNAT

Tak zní název našeho projektu, se kterým jsme se dostali do finále programu o dotační titul ve výši 30 000 Kč, pro který budete moci hlasovat v prodejně TESCO v Jirkově. Hlasování bude probíhat od 20.ledna do 16.února. Cílem našeho projektu je vylepšení naší školní zahrady, která je od jara do podzimu přístupná rodinám s dětmi a seniorům.

14.10.2019

Tělocvična

Od října do května budou děti naší MŠ dle rozpisu jednotlivých tříd navštěvovat každou středu tělocvičnu na 1.ZŠ v Jirkově. Podrobné informace budou vyvěšeny na nástěnkách u jednotlivých tříd.

Sběr papíru

Vážení rodiče, prosíme Vás, starý papír, v současné době nenoste. Děkujeme za pochopení

26.09.2018

Interaktivní tabule

Rozpis tříd po dnech, ve kterých děti ze všech tříd mají možnost využívat interaktivní tabuli na Myškách v rámci dopoledních činností.