Vítejte na stránkách mateřské školy Kaštánek

A je tu červen - šestý měsíc v roce, má 30dní a jeho jméno je odvozeno rozmanitě, od červenání ovoce až po červy, kteří v tomto období dělají škody zvláště na štěpích a ovoci. Někteří odvozují jméno měsíce od sbírání červce, hmyzu, ze kteréhož se vyrábělo barvivo.

Hned první den v měsíci je velmi krásný - vždyť děti z celého světa slaví svátek - Mezinárodní den dětí, poprvé se slavil ve více zemí až roku 1950. Je to den, kdy se po celém světě pro děti konají různé zábavné akce, hry nebo sportovní turnaje. Jedním ze smyslů Mezinárodního dne dětí je, že rodina by měla být pohromadě a věnovat se sama sobě, přece všichni známe přísloví - kdo si hraje - nezlobí.

A víte, že - v roce 1954 atlet Emil Zátopek jako první atlet historie zaběhl v Bruselu 10 kilometrů pod 29 minut? Nebo, víte že se 19. června 1905 narodil Jiří Voskovec, známý český herec a spisovatel, pracoval dlouhou dobu s Janem Werichem a Jaroslavem Ježkem a ten samý den, jen o 36let později, přesně 19. červvna 1941 se narodil Václav Klaus, 2.prezident České republiky (od 28. února 2003 do března 2013).

Ono je těch červnových událostí mnohem více samozřejmě, ale mám ten dojem, že pro nás školáky je podstatné to, že končí další školní rok a jsou před námi prázdniny. Prázdniny - co si asi každý představí? Já určitě dovolenou, hodně sluníčka, moře, děti třeba kamarády, prázdniny u babičky a ranní vyspávání. Ale než zazvoní ten poslední zvonek, je před námi ještě několik akcí - oslava Dne dětí, třídní výlety, slavnostní zakočení školního roku s rodiči, hudební Zámecké zpívání a spoustu jiných. Nejdůlležitější akcí je však oslava 30tého výročí otevření naší mateřinky. Tak nám držte palce, ať je ten závěr roku co nejpříjemnější a ať všechno zvládneme.

A nám všem přeji krásné léto, spoustu krásných a pohodových chvil se svými dětmi, se svou rodinou a náčerpání nových, svěžích sil do nového školního roku 2018/2019. Budoucím prvňáčkům to správné vykročení do další etapy jejich života, protože nástup do 1.třídy je přeci událost a všem ostatním dětem - KRÁSNÉ PRÁZDNINY.
děti

Sledujte naše aktuality a fotogalerii.

Jaroslava Chrtková a kolektiv všech zaměstnanců.

VZP

Mateřská škola Jirkov uzavřela s VZP smlouvu o spolupráci k projektu za Zdravým vzduchem. Více info v aktualitách.

Zavřená zahrada

v pátek 15.6. zahrada pro veřejnost uzavřena

Duble decker bus

v pátek 15.6. na naší zahradě - za zaparkování tohoto autobusu na naší zahradě vděčíme panu HUY Nguyenovi:-)) Na děti čeká i malé občerstvení! Těšíme se

Děti na hrad

v úterý 19.6. budeme mít na zahradě v dopoledních hodinách pro naše děti skákací hrad v designu Medvídek Pú od firmy "Děti na hrad"

Uzavřená zahrada

ve středu 20.6. a ve čtvrtek 21.6.2018 bude školní zahrada z důvodů konání školní akce pro veřejnost uzavřena, děkujeme za pochopení

Co nás čeká do konce roku?

20.6. - rozloučení se školním rokem Berušky a Koťata 21.6.-společné rozloučení se školním rokem na zahradě chystají Žabičky a Rybičky od 16.00