Vítejte na stránkách MŠ Kaštánek

Kaštánek

HURÁ, vyhráli jsme !

Velice Vám děkujeme, že jste nás svým hlasováním podpořili v 7. kole programu

„Vy rozhodujete, my pomáháme“

o nadační příspěvek ve výši 30 000 Kč. Cílem projektu naší mateřské školy, je zlepšit opět o malý krůček vybavení školní zahrady, kterou mohou od jara do podzimu využívat nejen rodiny s dětmi, ale i senioři.

Celkem bylo do 7. kola zasláno 608 projektových žádostí, jejichž kvalitu a přínos hodnotil odborný garant programu NROS (Nadace rozvoje občanské společnosti). Náš projekt "Budeme si všichni hrát,radovat se, vzpomínat" hodnotitelé zařadili mezi 3 nejlepší projekty v našem mikroregionu a postoupil do hlasovací fáze. Od 20. ledna do 16. února jste měli možnost hlasovat pro náš projekt v Jirkovské prodejně Tesco, kde jsme od Vás obdrželi více jak 11 tisích hlasů a umístili se na prvním místě. Ještě jednou mnohokrát děkujeme.

Další podrobnosti a počty hlasů přidělených jednotlivým projektům si můžete prohlédnout na této stránce.

Květina

Na našich webových stránkách najdete spoustu užitečných informací. Nejaktuálnější informace o dění v naší MŠ, fotogalerii všech našich tříd, školní vzdělávací program, aktuální jídelníček a spousty dalších zajímavých informací. Věříme, že zde najdete vše potřebné. V případě doplnění informací se na nás neváhejte obrátit s dotazy.

MŠ Kaštánek

Statutární zástupce: Jaroslava Chrtková

Email: kastanek@msjirkov.cz

Telefon: 474 659 158

Tisková zpráva města Jirkova - "Mimořádná opatření v Jirkově III." 1

Tisková zpráva města Jirkova - "Mimořádná opatření v Jirkově III."

Na základě stavu nouze, který dnes vyhlásila vláda, a vyhodnocení aktuální situace se město Jirkov rozhodlo od úterý 17. března do odvolání uzavřít všechny mateřské školy, které jsou součástí příspěvkové organizace Mateřská škola Jirkov, tj. všechny školky na území města Jirkova včetně Červeného Hrádku a dále v obci Otvice a Vrskmaň. Důvodem je snaha preventivně zamezit šíření koronaviru.

Důležité upozornění pro rodiče dětí naší MŠ!!! 2

Důležité upozornění pro rodiče dětí naší MŠ!!!

Vážení rodiče, vzhledem k dané situaci do mateřské školy nepřijímáme děti vykazující známky onemocnění, tj. s kašlem, rýmou, teplotou, aj. Dále žádáme nepracující rodiče, aby zvážili nutnost pobytu svých dětí v dětském kolektivu. Ve dnech 13.3. a 16.3.2020 bude provoz mateřské školy omezen pouze na pavilonu "B", kde budou děti spojené a rozdělené dle rozpisu uvedeného na vstupních dveřích pavilonů. Děkujeme za pochopení a ohleduplnost.

Zápis dětí do naší mateřské školy na školní rok 2020/2021 1

Zápis dětí do naší mateřské školy na školní rok 2020/2021

Zápis bude probíhat v úterý 5.5.2020 a ve středu 6.5.2020, vždy od 8 do 11 hodin a od 12 do 15 hodin, a to pro děti, které dovrší do 31. 8. 2020 nejméně věku 3 let. K zápisu se mohou dostavit i děti mladší tří let, zapsány a přijaty budou pouze v případě volné kapacity. Zákonný zástupce dítěte je povinen přihlásit dítě k předškolnímu vzdělávání, jestliže ke dni 31. 8. 2020 dosáhne dítě věku pěti let. Při zápisu předloží zákonný zástupce dítěte svůj doklad totožnosti a rodný list dítěte.

Zápis dětí do 1. třídy ZŠ v Jirkově 1

Zápis dětí do 1. třídy ZŠ v Jirkově

Zápis dětí k povinné školní docházce proběhne na základních školách v Jirkově ve dnech 1. a 2. dubna 2020 vždy od 14 do 17 hodin. K zápisu jsou povinni se dostavit zákonní zástupci s dětmi narozenými od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014. Zákonný zástupce předloží u zápisu svůj doklad totožnosti a rodný list dítěte.

Květina

Měsíc BŘEZEN, stejně jako dva následující měsíce, získal své jméno podle probouzející se jarní přírody a jeho symbolem se staly rašící břízy. V těch dalších pak přijdou na řadu duby a záplava květů. Po prvním jarním dni, kdy je den a noc v rovnováze, se přehoupneme do světlejší a teplejší poloviny roku. Proto se tento den také nazývá dnem jarní rovnodennosti. Byl slaven už v dávných dobách. Germány byl nazývá Ostara, z čehož dodnes vychází jeho pojmenování v západní Evropě. Slované ho pak znali např. pod názvy Červené, nebo Veliké noci, což jsou naše Velikonoce s pomlázkou, kraslicemi, vynášením Morany, kouzelnými kvetoucími kočičkami, omýváním ve studené jarní vodě a mnoha jinými zvyky spojenými s oslavami jara. S příchodem křesťanství se pak změnil nejen datum Velikonoc, ale i jejich význam. Drobný rozdíl mezi kalendářem a skutečným oběhem planety Země kolem Slunce způsobuje, že první jarní den v minulém století vycházel na 20. nebo 21. březen. Letos a příštích 43 let bude astronomické jaro začínat vždy 20. března a ve zbytku století se pak bude porůznu střídat s 19. březnem.