Vítejte na stránkách MŠ Kaštánek

Kaštánek

Krásné prázdniny

Přejeme všem rodičům i dětem krásně strávené prázdniny plné pohody a sluníčka.

Provoz MŠ Kaštánek

Od 1.7. do 28.7.2020 zajišťuje provoz MŠ Kaštánek na pavilonu "C" (vchod od výměníkové stanice).

MŠ bude uzavřena v době

od 1.8. do 26.8.2020

Náhradní provoz zajišťuj MŠ Čtyřlístek ul. Studentská 1318, ale pouze pro přihlášené děti.

Rodiče dětí znovu vyplní čestné prohlášení, které odevzdají v náhradní MŠ.

Ke stažení zde: Čestné prohlášení před nástupem do MŠ

Dále platí, že děti s projevy nachlazení, rýmy, kašle apod. nebudou do školy přijaty.

• V případě výskytu jakýchkoli zdravotních potíží je rodič povinen dítě z MŠ bezodkladně vyzvednout.

Květina

Na našich webových stránkách najdete spoustu užitečných informací. Nejaktuálnější informace o dění v naší MŠ, fotogalerii všech našich tříd, školní vzdělávací program, aktuální jídelníček a spousty dalších zajímavých informací. Věříme, že zde najdete vše potřebné. V případě doplnění informací se na nás neváhejte obrátit s dotazy.

MŠ Kaštánek

Statutární zástupce: Jaroslava Chrtková

Email: kastanek@msjirkov.cz

Telefon: 474 659 158

jahoda

Červen

Vznik názvu tohoto měsíce je vykládán mnoha způsoby. Český červen je nejčastěji vysvětlován jako období, kdy se čevená ovoce, nebo se do ovoce s chutí pouštějí červi. Římský název se pak nejčastěji vykládá jako odkaz na bohyni manželství Juno, ale už sami římané spekulovali o tom, jestli to náhodou není od slova "juniores" - "mladší", nebo třeba podle zakladatele Římské republiky Lucia Junia Bruta. V našich krajích se v tomto měsíci od dávných dob slavil letní slunovrat jako oslava období plodnosti a hojnosti, kdy má slunce největší sílu a dává dozrát ovoci a zemědělským plodinám. Často se v tento den zapalovaly na kopcích vatry, nebo ohnivá kola symbolizující slunce a pořádaly se rituály očisty vodou, což později přišlo vhod křesťanům, kteří na tanto den ustanovili svátek Jana Křtitele. Slunovrat se každoročně slaví například i na Amundsen-Scottově základně na jižním pólu, ale narozdíl od nás, kteří žijeme na severní polokouli, zde uprostřed mrazivé polární noci slaví slunovrat zimní a mají rozhodně spoustu důvodů si přát, aby se k nim slunce zase vrátilo.

jahoda