MŠ U Berušek

MATEŘSKÁ ŠKOLA U BERUŠEK PŘEJE VŠEM RODIČŮM I DĚTEM KRÁSNÉ JARNÍ SVÁTKY A BOHATOU POMLÁZKU

velikonoce

Zde naleznete veškeré důležité informace o naší školce.

Mateřská škola v Otvicích se postupně zapojuje do vzdělávacího programu ZAČÍT SPOLU. Tento program je orientován především na děti předškolního a mladšího školního věku. Klade důraz na individuální přístup, podnětné prostředí, partnerství rodiny, školy a širší společnosti v oblasti výchovy a vzdělávání

ZaSZaSZaS

Den ve školce začíná tzv. ranním úkolem, kdy jsou rodiče vítaným partnerem a odbourává se tak pomyslná "hranice" mezi šatnou a třídou.

I svačina u nás probíhá "jiným" způsobem. Děti si v ohraničeném čase samy zvolí, zda půjdou svačit teď, nebo až dokončí svou hru. Samozřejmostí je, že si samy nanáší pomazánku na pečivo a nalévají pití. Jsou tak vedeny k samostatnosti, schopnosti seberozhodování  a zodpovědnosti.

Typickou formou práce v ZaS jsou centra aktivit. Tato centra jsou ohraničené prostory, které působí útulně a poskytují dětem pocit bezpečí i soukromí. V centrech plní děti zadané úkoly. Některé samostatně, jiné skupinově, každý svým tempem a způsobem. Toto podnětné prostředí pomáhá propojit učení se skutečným životem díky reálným pomůckám a materiálům, které jsou opravdové a dětem důvěrně známé. Není to jen hrajeme si jako na kuchaře, opraváře ...ale u nás děti opravdu míchají těsto a pečou koláčky, vrtají, šroubují, opravují. U klavíru nejen písničky zpívají, ale zkouší na něj podle barevných notiček hrát. Pracují s vodou, pískem, váhou i odměrkami, experimentují a objevují svět pod laboratorním mikroskopem.

MŠ U Berušek

Svátek má Josef

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Svatého Josefa vítr z Moravy - bude hodně trávy, a když z polské strany - bude zrní i slámy.