ředitelka MŠ Jirkov: +420 736 752 227

Jirkov příspěvková organizace

17. 4. 2024 od 9:00 - 11:00 hod proběhne ve všech školkách "Den otevřených dveří"

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program: "Štěstí přeje připraveným"

Filozofie školy vychází z motta: „Štěstí přeje připraveným“. A tím myslíme nejenom připravenost pro úspěšný vstup dítěte do základní školy, ale především klademe důraz na formování osobnosti dítěte. Jsme si vědomi toho, že hlavním místem pro utváření osobnosti dítěte je RODINA. Ale aby dítě mělo mnohostrannou škálu podnětů, společnost vrstevníků a možnost získat nové zkušenosti, je tu mateřská škola. Našim cílem je, aby z MŠ dítě odcházelo jako osobnost, co nejvíce samostatná, sebevědomá, sebejistá, s vlastním rozumem, názorem, schopná uvažovat, tvořivě přemýšlet a jednat. Osobnost schopná se dále rozvíjet, učit se všemu novému, schopná se dívat kolem sebe, pomáhat lidem, být zodpovědná za své chování. Proto v našem předškolním zařízení vytváříme dětem takové podmínky, aby v průběhu předškolního vzdělávání dostatečně rozvíjelo svůj všestranný potenciál a aby v době, kdy opouští naši školu, disponovalo požadovanými kompetencemi (schopnostmi, dovednostmi, poznatky, postoji a hodnotami) v míře a kvalitě optimálně odpovídající jeho osobním možnostem a potřebám.  Což je v mateřské škole s názvem „Čtyřlístek“ velkým předpokladem k úspěchu.

Kompletní školní vzdělávací program je k nahlédnutí v každé třídě, a u zástupce ředitele MŠ.

MŠ Čtyřlístek

Svátek má Anastázie

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Co duben našetří, to květen spálí.