Menu

ředitelka MŠ Jirkov: +420 736 752 227

Mateřská škola
Jirkov příspěvková organizace

Informace k zápisu do MŠ najdete v sekci ředitelství - zápis do MŠ

MŠ U Berušek

MATEŘSKÁ ŠKOLA U BERUŠEK PŘEJE VŠEM RODIČŮM I DĚTEM KRÁSNÉ JARNÍ DNY PLNÉ SLUNÍČKA A KRÁSNÝCH ZÁŽITKŮ

 

jaro

Zde naleznete veškeré důležité informace o naší školce.

 

 

DĚKUJEME TÍMTO FIRMĚ THUN, KTERÁ VĚNOVALA DĚTEM Z NAŠÍ ŠKOLKY HRNÍČKY A TALÍŘKY S MOTIVEM KRTEČKA

thun

 

Mateřská škola v Otvicích se postupně zapojuje do vzdělávacího programu ZAČÍT SPOLU. Tento program je orientován především na děti předškolního a mladšího školního věku. Klade důraz na individuální přístup, podnětné prostředí, partnerství rodiny, školy a širší společnosti v oblasti výchovy a vzdělávání

ZaSZaSZaS

Den ve školce začíná tzv. ranním úkolem, kdy jsou rodiče vítaným partnerem a odbourává se tak pomyslná "hranice" mezi šatnou a třídou.

I svačina u nás probíhá "jiným" způsobem. Děti si v ohraničeném čase samy zvolí, zda půjdou svačit teď, nebo až dokončí svou hru. Samozřejmostí je, že si samy nanáší pomazánku na pečivo a nalévají pití. Jsou tak vedeny k samostatnosti, schopnosti seberozhodování  a zodpovědnosti.

Typickou formou práce v ZaS jsou centra aktivit. Tato centra jsou ohraničené prostory, které působí útulně a poskytují dětem pocit bezpečí i soukromí. V centrech plní děti zadané úkoly. Některé samostatně, jiné skupinově, každý svým tempem a způsobem. Toto podnětné prostředí pomáhá propojit učení se skutečným životem díky reálným pomůckám a materiálům, které jsou opravdové a dětem důvěrně známé. Není to jen hrajeme si jako na kuchaře, opraváře ...ale u nás děti opravdu míchají těsto a pečou koláčky, vrtají, šroubují, opravují. U klavíru nejen písničky zpívají, ale zkouší na něj podle barevných notiček hrát. Pracují s vodou, pískem, váhou i odměrkami, experimentují a objevují svět pod laboratorním mikroskopem.

 

 

Zápis

 

 

MŠ U Berušek

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:4
DNES:384
TÝDEN:1604
CELKEM:837676

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Svátek

Svátek má Valérie

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Pranostika na akt. den

Ženská chuť, panská láska a dubnové počasí vždy nestálé bývá.