Jirkov příspěvková organizace

Školní vzdělávací program

"KROK ZA KROKEM CELÝM ROKEM"

Školní vzdělávací program respektuje všechny oblasti přirozeného vývoje dítěte a nabízí taková témata, která seznamují děti s realitou. Pracujeme s třídními vzdělávacími programy, které vycházejí ze Školního vzdělávacího programu a RVP PV. Třídní programy jsou pracovní materiál, který se průběžně doplňuje o nové poznatky a přizpůsobuje se situaci ve škole. Prostřednictvím činností v integrovaných blocích a tématických celcích rozvíjíme osobnost dětí tak, abychom jim usnadnily jejich další životní a vzdělávací cestu. Zaměřujeme se na individualitu dětí, jejich potřeby a schopnosti.  Cíle výchovy a vzdělávání budeme naplňovat prostřednictvím nejrůznějších činností, zejména estetických a pracovních. Zaměříme se i na rozvoj pracovních dovedností dětí, a to formou polytechnické výchovy a různými praktickými činnostmi. Výtvarným a hudebním činnostem se již věnujeme dlouhou dobu a dosahujeme v těchto oblastech dobrých výsledků. Estetické činnosti jsou úzce spjaty s citovým prožíváním dětí, proto se výběrem vhodných a přitažlivých témat snažíme o vytváření kladných citových prožitků dětí. Podle podmínek se zúčastňujeme soutěží a přehlídek s výtvarným zaměřením, kde se naše děti se svými pracemi mnohokrát umístily na předních místech. Připravujeme pro děti tradiční akce, jako jsou vánoční besídky a Letní slavnost a další.

Integrované bloky

1. Podzimní krášlení

3. Jarní probouzení

2. Zimní jiskření

4. Letní dovádění

MŠ Čtyřka

Svátek má Beáta

Říjnové nebe plné hvězd má rádo teplá kamna.

Ono pole dobře rodí, po kterém hospodář na podzim často chodí.