ředitelka MŠ Jirkov: +420 736 752 227

kancelář ředitelky MŠ Jirkov: +420 474 680 571

ředitelka MŠ Jirkov: +420 736 752 227

Jirkov příspěvková organizace

Z důvodu výskytu onemocnění Covid 19 je od 22. 1. uzavřena třída Kytička v MŠ Čtyřlístek.

Z důvodu onemocnění Covid 19 je od 22.1. uzavřena MŠ Vrskmaň pro děti, které přisly do kontaktu s pozitivně testovaným zaměstnancem. Předběžný termín otevření středa 26.1.. Sledujte informace na stránkách školy

Jaroslava Chrtková

Statutární zástupce: Jaroslava Chrtková

tel.č.: 474 659 158

e-mail.: kastanek@msjirkov.cz

Škola se nachází v centru města mezi náměstím a zdravotním střediskem. Celý objekt je obklopen zelení, nejen školní zahradou s mnoha vzrostlými stromy, ale i městským parkem. Na zahradě jsou pískoviště, travnatá hrací plocha, mírný svah, stromy a keře. Má dostatečné prostory k pohybovým aktivitám v letních i zimních měsících. Zahrada je vybavena dřevěným hracím programem, lezeckou stěnou, klouzačkou ve svahu a dalšími herními prvky. Celý komplex je tvořen 3 pavilony, hospodářským pavilonem a přístavbou s bytem pro domovníka. Každý pavilon má svoji přístupovou cestu a svůj vchod. Propojeny jsou spojovací chodbou. Jsou jednoposchoďové, v každém podlaží je jedna třída. U pavilonů jsou v přízemí betonové terasy, které přechází do školní zahrady.

Mateřská škola byla zřízena v roce 1988 jako společné zařízení jesle-mateřská škola. V roce 1995 byla dvě jeslová oddělení zrušena a nahrazena třídami pro předškolní děti. Od roku 2003 bylo všech devět mateřských škol spojeno do jednoho právního subjektu. Naše mateřská škola poskytuje zázemí pro ředitelství Mateřské školy Jirkov. Je vybavena elektronickým zabezpečovacím systémem.  Škola má kapacitu 150 dětí a je 6-ti třídní. Složení dětí ve třídách se řídí podle počtu a věku přihlášených dětí. Máme třídy heterogenní i homogenní. Každá třída má své vlastní pojmenování – Myšky, Sluníčka, Žabičky, Koťata, Berušky a Rybičky.

Prostory i vybavení tříd odpovídají hygienickým požadavkům. Každá třída má prostor na stolování, herní koutky, volný prostor, stabilní ložnice, úložnou komoru, šatnu pro dospělé, kabinet s metodickými pomůckami, hygienické zázemí (nyní na čtyřech třídách proběhla kompletní rekonstrukce sociálního zařízení. pro dět), šatnu dětí a přípravnou kuchyňku. Třídy jsou vybaveny dětskými stoly a židlemi různých velikostí.

Máme vytvořen výtvarný ateliér s keramickou pecí. Výsledky své práce děti vystavují v šatnách a na schodištích pro veřejnost.

Školní kuchyně je vybavena veškerými možnými pomůckami, přístroji a stroji potřebnými k vaření. Součástí kuchyně jsou sklady, bramborárna, sklad lednic apod. Ložní prádlo a ručníky se perou ve vlastní prádelně v automatických pračkách. Budova je centrálně vytápěna a připojena na městský vodovod.

V 1. poschodí hospodářského pavilonu jsou kanceláře ředitelství Mateřské školy Jirkov, vedoucí školní jídelny,  statutární zástupkyně a sborovna.

MŠ Kaštánek

Svátek má Milena

Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Na Saleského Františka meluzína si zapíská.