ředitelka MŠ Jirkov: +420 736 752 227

ředitelka MŠ Jirkov: +420 736 752 227

Jirkov příspěvková organizace

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání

motivační název "Poznáváme svět"

Motto: „Svět se mění a my s ním"

Základní filozofií mateřské školy je vychovávat zdravě sebevědomé děti, které mají potřebu rozvíjet samy sebe, své zájmy a potřeby ve spojitosti s přírodou. Na děti pohlížíme s ohledem na jejich individuální stupeň vývoje, nezávisle na pohlaví, na jeho sociálním původu, a tak jej také respektujeme. Na tomto základě rozvíjíme vědomé i podvědomé dovednosti a schopnosti každého dítěte.

Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní i nadstandardní péči o všechny děti naší mateřské školy (životospráva, strava, pitný režim, denní rytmus a řád, pobyt venku, zdravé prostředí, pohybové vyžití, respektování individuální potřeby odpočinku a spánku, intimitu prostředí, respektování i dalších potřeb, možností a specifických zvláštností dětí).

Školní vzdělávací program vychází z požadavků Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, vznikl ve spolupráci všech učitelek mateřské školy a dělí se na integrované bloky. V každém bloku jsou rozpracovány vzdělávací cíle, vzdělávací nabídka a očekávané výstupy podle vzdělávacích oblastí.

Ze Školního vzdělávacího programu vychází učitelky při zpracovávání svých třídních programů, které přizpůsobují podmínkám třídy.

Integrované bloky:

Nasedáme

Zimní zastavení

Znovu do přírody

Vesele na cestách

Již podruhé jsme se zapojili do projektu "SE SOKOLEM DO ŽIVOTA" - tento program vznikl pod záštitou  České obce sokolské, klade důraz na sportovní všestrannost dětí. Aktivity kopírují RVP a zaměřují se na rozvoj pohybové gramotnosti, jemné motoriky, netradičních aktivit a oblastí poznání. Součástí programu jsou sestavené pracovní materiály .

MŠ Klubíčko

TÝDEN: 1974

Svátek má Radomír

Červenec nese parna, krupobití a medovice, jestli hojný na bouřky a vichřice.

Bouřky v úplňku měsíce znamenají déšť dalece.